מקררים מסחריים יד שנייה

 

 

ישנם פורמטים שונים של בתי עסק לממכר מזון, מסעדות או בתי קפה. כל אחד מהפורמטים דורש סוגים שונים של ציוד מטבח. כל הפעילות של חברת שירותי הסעדה, למשל, תלויה בציוד המטבח על מנת להכין את כל המופיע בתפריט. אם במאפיה או בקונדיטוריה חווים תקלה באחד מהתנורים או באחד מהמקררים, הדבר יביא לעצירה של קווי הייצור וכתוצאה מכך לא יהיו מוצרים למכירה. כך גם במסעדות ובבתי קפה.

 

לכן חשוב לדעת לבחור נכון את הציוד המרכיב את המטבח, בין אם בוחרים להשקיע בציוד חדש לחלוטין, אם בוחרים לשלב בין ציוד שכולל תנור ומשטחי עבודה חדשים, לבין מקררים מסחריים יד שנייה או שבוחרים לרכוש את כל הציוד מיד שנייה.

 

אחת הנקודות החשובות שכדאי לזכור היא שרכישת ציוד מסחרי למטבחים מקצועיים היא השקעה לכל דבר. לכן ההחלטה המרכזית היא האם לרכוש ציוד חדש או מיד שניה. יש לקחת בחשבון שבמקרה של צורך למכור, ציוד חדש יימכר ביתר קלות מאשר ציוד יד שניה. כמו כן, יתכן והעסק יגדל ויצמח, כך שיידרש שדרוג של הציוד. אם מעוניינים לשמור על אופציה לשדרוג מומלץ לרכוש ציוד חדש או יד שניה מספק שמאפשר שדרוג בעתיד.

 

בנוסף, לפני בחירת הציוד חשוב להכין תכנית מקצועית של שטח המטבח. בתכנית חשוב לציין את נקודות המים, נקודות החשמל, המיקום שיוקצה לכל אחד מהמכשירים ואזורי העבודה השונים.  

053-9418783